Archiv rubriky: Python

SiPy, aneb jak snadno na IoT pomocí SigFox a Pythonu

Shodou šťastných okolností jsem dostal příležitost k otestování univerzálního vývojového kitu (nejen) pro IoT, obsahujícího jak WiFi a Bluetooth bezdrátová rozhraní, tak i rozhraní pro nově se rozšiřující síť SigFox, v České republice zastřešené firmou SimpleCell. Výsledek testu mě tak nadchl, že už mám vymyšlený reálný projekt, kde modul použiji, ale protože realizace bude vyžadovat návrh a výrobu plošného spoje, což zabere nějaký čas, dovolím si vás nejdříve seznámit s vývojovým kitem a mými prvotními poznatky…

Pokračování textu SiPy, aneb jak snadno na IoT pomocí SigFox a Pythonu

Jak jsem vrazil do věže, aneb trampoty s Turris Omnia (a drobná zmínka o ESP8266)…

20161106_113419_webZ důvodů, o kterých se zde nechci rozepisovat vyvstala potřeba pořídit nový router. I svolal jsem tedy rodinnou radu a bylo rozhodnuto, i přes hodně vysokou cenu, pořídit (dle internetu) “nejbezpečnější router“, “dělo“, … Turris Omnia od CZ.NIC. Router dorazil na prodejnu již ve čtvrtek, ale na jeho zprovoznění jsem si vyhradil až část víkendu (a dobře jsem udělal)…

Pokračování textu Jak jsem vrazil do věže, aneb trampoty s Turris Omnia (a drobná zmínka o ESP8266)…

ESP8266 – Micropython

micropythonESPA máme tady dalšího hráče na poli alternativních firmware pro levný WiFi modul z Číny. Přidal se projekt implementace interpreteru jazyka Python, který původně vznikl za podpory na Kickstarteru (podpořil jsem také – destičku mám a je funkční…). Vše je dostupné ve formě zdrojových kódů a je tak možné nakouknout i “pod pokličku”. Zatím je implementace bohužel velmi syrová – nedokáže ovládat wifi část modulu (takže pro komunikace zatím bezcenná), ale to se pravděpodobně brzy změní a budeme mít alternativu k jazyku Lua, o kterém jsem již psal a který je zatím v implementaci bezdrátové části dál. Pokusy s Micropythonem jsou také trochu popsány zde (mimochodem je legrační, jak snadno a rychle si člověk vzpomene na azbuku a ruštinu ze školy i když ji desítky let nepoužíval a i když ji používal, tak v ní nijak extrémně nevynikal…).

Převod .TTF fontů do grafického formátu pro Herptronix GLIB

HHT_fonty_webPro grafické aplikace jsem začal používat grafickou knihovnu, kterou jsem našel zde http://herptronix.blogspot.fr/2013/12/open-source-smart-display-part-3.html. Uvažoval jsem o použití uGFX, ale vzhledem k licenčním podmínkám (možnosti i komerčního použití), jsem posléze raději naportoval knihovnu od Herptronixe. Nástroje, které jsou dostupné pro tvorbu resource souborů s fonty ale bohužel mají dost problém s češtinou a proto jsem napsal vlastní konvertor fontů v Pythonu. Pokračování textu Převod .TTF fontů do grafického formátu pro Herptronix GLIB