Rebel II – nezapomeňte vyměnit napájecí konektor na RAMPS!!

RII_PWR_CONN_webVýkonová deska RAMPS 1.4, dodaná ke stavebnici Rebela je standardně osazena napájecím konektorem, o kterém je známo že je proudově značně poddimenzovaný. Během provozu se vlivem velkých proudů, tekoucích do topných systémů tiskárny konektor vypaluje, až může dojít k jeho selhání a nejde ani tak o to, jestli se to stane, ale spíš jen kdy se to stane. Věděl jsem, že tento problém má i můj Rebel a tak jsem hledal vhodnou náhradu. Vzhledem k úpravám, které na tiskárně mám – zejména pevně připevněný napájecí zdroj – jsem se rozhodl, že spojení nemusí být rozebíratelné bez použití nástrojů a tak padla volba na šroubovací svorkovnice s odpovídající proudovou odolností. Moje volba padla na osvědčené svorkovnice KSV typ PK35, které je možné zakoupit třeba zde. Radím, aby nikdo nevěřil tomu, že původní konektor vypadá v pořádku – můj tak vypadal také, ale po odpájení a rozebrání to už tak hezké nebylo.

RII_CONN_BURNOUT_web

Po odpájení původního konektoru, očištění desky, zapájení nové svorkovnice a zpětné montáži RAMPS a ověření funkce vypadá nová svorkovnice takto:

RII_PWR_CONN_NEW_web

Funkčně zatím naprosto bezchybná, svorkovnice dimenzovaná na proud 24A, takže si myslím, že mi tiskárna v tomto osazení dlouho vydrží…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *