APDS-9960 Senzor přiblížení a gest

img_8124_webPro jeden ze svých rozsáhlejších projektů (jehož součástí je i dříve zmiňovaná meteostanice) jsem chtěl udělat netradiční ovládání pomocí gest. Po delším hledání jsem objevil čip APDS-9960 od firmy AVAGO, který je dostupný u Farnella. Pro ověření funkce jsem navrhl jednoduchou destičku s konektorem, kterou jsem plánoval připojit k Arduinu pro rychlé oživení a otestování. Destičku jsem osadil (tedy přítelkyně, já ne…) a oživil. Zapojení je velmi jednoduché a vychází z katalogového doporučeného zapojení senzoru.

gestestschIMG_8798_web

Co jsem si ale neuvědomil je to, že vyhodnocování gest není realizované v APDS, ale předpokládá detekci v ovladači. V té době jsem nedokázal nikde najít příklad, jak dekódování provést snad mimo jediné zmínky v informačních slidech firmy EBV.

gestdet

Destičku jsem tedy po ověření, že je vše v pořádku, s čipem se domluvím, čtu proximity senzor a základní registry gesture engine odložil na později.

Dnes jsem ji chtěl vytáhnout a udělat několik dalších pokusů a zjistil jsem, že se blýská na lepší časy – čidla si všimli pánové ze sparkfun, přede dvěma dny zveřejnili svoji testovací destičku a hlavně napsali knihovnu, takže si můžu ušetřit další bádání…

 

3 komentáře u „APDS-9960 Senzor přiblížení a gest“

  1. Hello,

    Just want to ask you if the capacitor that you used in your circuit gives you problems or works perfectly fine?

    1. Hi,
      i didn’t noticed any problem. Circuit runs for few hours until now (i’ve only tested proximity sensing and basic of the gesture engine). Proximity sensing work smoothly…

Komentáře nejsou povoleny.